Włókniny wysokopuszyste

Home » Włókniny wysokopuszyste

Włóknina wysokpuszysta (pot. wata/owata/watolina) produkowana jest w Polsce przy zastosowaniu nowoczesnych technologii z wykorzystaniem surowców wyłącznie najwyższej jakości. Wata meblowa wytwarzana jest w 100% z włókien poliestrowych, wata silikonowa z włókien poliestrowych silikonowanych, do wytworzenia waty niepalnej używa się włókien poliestrowych trudnopalnych, które również stosuje się w produkcji kulki silikonowej.
Owata powstaje w procesie tzw. termobondingu, czyli suchego sklejania włókien poliestrowych. Technika ta zapewnia równomierność połączeń, a powstałe w ten sposób włókniny wykazują się dużą trwałością i wytrzymałością. Jest to tradycyjna metoda termozgrzewalna, która pozwala wyprodukować owatę w gramaturze od 40g do 600g w standardowej szerokości 1,6m. Aby sprostać wymaganiom każdego klienta na indywidualne, hurtowe zamówienie oferujemy możliwość wyprodukowania owaty o nietypowej szerokości czy gramaturze.

W naszej ofercie znajdą Państwo włókninę wysokopuszystą wyłącznie I gatunku, meblową lub silikonową. Dla zamówień hurtowych dostępna jest również włóknina wysokopuszysta cięta stanowiąca rodzaj wypełnienia.
Wata jest miękka, delikatna i puszysta, charakteryzuje się sprężystością i elastycznością. Przy wytwarzaniu produktów z wykorzystaniem cienkich materiałów owata nie przechodzi przez tkaninę wierzchnią. Włóknina nie chłonie wilgoci, jest przewiewna, bezwonna i nie wydziela żadnych związków chemicznych.

Owata charakteryzuje się doskonałą jakością, posiada właściwości antyalergiczne potwierdzone stosownymi certyfikatami i atestami, min. atest Öko-Tex Standard 100, atest FIRA, Atest Higieniczny. Wata jest bezpieczna dla dzieci, osób dorosłych czy też zwierząt.

Włóknina wysokopuszysta meblowa jest sztywniejsza niż włóknina wysokopuszysta silikonowa, nie rwie się, jest odporna na silne odkształcenia przez co nadaje formę meblom, w których stanowi warstwę wyściełającą.
Poprzez modyfikację właściwości fizyko-mechanicznych watę można zastosować w wielu branżach, min. jako pokrycie elementów przy produkcji mebli tapicerowanych, wypełnienie profili w meblach domowych jak i ogrodowych, wypełniacz pościeli, kołder, poduszek, koców, śpiworów, narzut. Nadaje się do produkcji materacy, wkładów pikowanych, legowisk dla zwierząt. Włóknina wykorzystywana jest także w przemyśle odzieżowym jako ocieplenie odzieży-kurtek, płaszczy oraz przy produkcji artykułów dziecięcych typu zabawki, rożki, ochraniacze, maty na podłogę, kosze do zabawek. Wata znajduje swoje zastosowanie również w tapicerstwie samochodowym oraz jako włóknina wytłumiająca kolumny głośnikowe, a także jako włóknina filtracyjna i izolacyjna.

Wata sprzedawana jest wyłącznie w całych belkach o standardowej wysokości 160cm. Ilość mb jest uzależniona od wybranej gramatury i cyklu produkcyjnego. Dostępne gramatury od 40g do 600g. Towar jest fabrycznie nowy, wyprodukowany w Polsce, gatunek I, skład 100% poliester biały. Zapewniamy transport do 180 rolek jednorazowo.