Wypełnienia Poliestrowe

Home » Wypełnienia Poliestrowe

Wypełnienia poliestrowe to odpowiednik synetycznego puchu, głównymi produktami wytwarzanymi z włókien poliestrowych są kulka silikonowa i puch silikonowy.

Wypełnienia poliestrowe wytwarzane są z cienkich włókien poliestrowych, pokrytych powłoką silikonową. Włókno silikonowe jest białe, czyste, fabrycznie nowe. W przypadku kulki silikonowej włókna kształtowane są mechanicznie w kłębuszki o średnicy ok. 5mm. Każde pojedyncze włókno poliestrowe jest spiralnie skręcone i na całej swej długości ma wydrążony kanalik zapewniający odpowiednią cyrkulację powietrza. Puch silikonowy to włókno rozczesane, bardziej puszyste, bez widocznego skręcenia. Zaawansowana technologia produkcji gwarantuje długotrwałe zachowanie właściwości.

Wypełnienie jest wytrzymałe, niepodatne na odkształcenia, ścieranie, zginanie i rozrywanie. Cechuje je odporność na działanie światła, czynników chemicznych i biologicznych. Charakteryzuje się wysoką przepuszczalnością powietrza, nie wchłania wody, jest podatne na pranie w temp. do max 60 stopni Celsjusza.
Kulka silikonowa i puch silikonowy charakteryzują się lekkością wynikającą z ich kształtu i struktury, są miękkie, puszyste i sprężyste. Posiadają niezwykłe właściwości użytkowe, porównywalne do naturalnego puchu, doskonale dopasowują się do kształtu ciała dzięki czemu zapewniają optymalny komfort snu. Wypełnienie silikonowe to produkt wydajny, przykładowe wypełnienie poduszek:

• poduszka 40×40 cm – ok. 30 dkg
• poduszka 50×60 cm – ok. 80 dkg
• poduszka 70×80 cm – ok. 120 dkg

Oferowane wypełnienie poliestrowe posiada certyfikat trudnopalności FIRA i Atest Öko-Tex Standard 100. Produkt jest antyalergiczny, neutralny wobec organizmu człowieka, bezpieczny dla dzieci oraz osób szczególnie wrażliwych. Włókna silikonowe stanowią środowisko niesprzyjające rozwojowi mikroorganizmów takich jak, roztocza czy grzyby.

Dzięki swoim właściwościom kulka silikonowa jest bezkonkurencyjnym produktem który można zastosować w wielu branżach, przede wszystkim jako wypełnienie poduszek pościelowych i ozdobnych, kołder, pościeli, koców, śpiworów, narzut a także jako wypełniacz elementów przy produkcji mebli tapicerowanych takich jak poduchy oparciowe i poduchy siedzeniowe foteli, sof i kanap. Kulka i puch silikonowy wykorzystywane są do produkcji materacy, wkładów, legowisk dla zwierząt. Znajdują również zastosowanie przy produkcji artykułów dziecięcych typu zabawki, maskotki pluszowe, rożki, ochraniacze, maty na podłogę, kosze do zabawek, poduszki ciążowe i poduszki do karmienia.
Wypełnienie wykorzystywane jest także w przemyśle odzieżowym, tekstylnym oraz w branży reklamowej jako element dekoracyjny (np. sztuczny śnieg).

Wypełnienia poliestrowe fabrycznie pakowane są w worki jutowe o wadze ok. 10kg. Aby sprostać wymaganiom każdego klienta na indywidualne zamówienie oferujemy możliwość pakowania kulki silikonowej od 1kg.

Kulka silikonowa dostępna jest zarówno dla hurtowych jak i detalicznych zamówień.
Oferujemy trzy dostępne rodzaje kulki silikonowej:

• Kulka silikonowa oryginał/I gatunek – HCS VIRGIN 7DEN 64MM
(włókno śnieżnobiałe, o wysokiej sprężystości i miękkości)
• Kulka silikonowa regenerat – HCS REG 7DEN 64MM
(włókno o ciemniejszym odcieniu bieli, dostępne w niższej cenie)
• Kulka silikonowa trudnopalna – HC SLICK VIRGIN 7DEN 32MM
(włókno posiadające atest trudnopalności FIRA)

Puch silikonowy dostępny jest wyłącznie pod indywidualne hurtowe zamówienie klienta.

Towar jest fabrycznie nowy, wyprodukowany w Polsce, skład 100% poliester biały.
Zapewniamy transport do 4 ton towaru jednorazowo.

Dla wymagających klientów, pod indywidualne zamówienie hurtowe wykonujemy mieszanki. Proporcje i rodzaj wykorzystanego surowca uzależniony jest od potrzeb i wymagań klienta oraz końcowego przeznaczenia produktu dla uzyskania optymalnego komfortu. Taki rodzaj wypełnienia ma szeroki zakres zastosowania.